03.08.2021 | 16:43

Як ми вже повідомляли, Полтавський  обласний центр зайнятості приймав гостей з інших регіонів України: Досвід роботи Полтавської обласної служби зайнятості з об’єднаними територіальними громадами! | Полтавський обласний центр зайнятості (dcz.gov.ua)

Дводенний візит на Полтавщину проходить у рамках Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні (ПРОООН), що реалізує проєкт "Підтримка Євросоюзом сходу України - відновлення, зміцнення миру та урядування".

Програма другого дня перебування гостей на полтавській землі передбачала проведення в обласному центрі зайнятості «круглого столу» за участю громадських організацій, державного сектору, представників роботодавців на тему «Соціальне підприємництво: успішні кейси, виклики, можливості для громадських організацій».

У зустрічі взяли участь директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, представники Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Оксана Яріна та Алла Власенко, спеціаліст із зайнятості та підприємництва Програми Розвитку ООН Дмитро Коваленко, представники благодійної організації «Світло надії» Надія Тімошенко, Анатолій Павленко, представниця Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Лариса Антонець, виконуюча обов'язки директора Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятсоті Валерія Коваль, керівники і фахівці центрів зайнятості Донецької та Луганської областей.

Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва презентувала участь обласної служби зайнятості у міжнародних проєктах, які орієнтують громадян на самозайнятість.

Це, зокрема, проєкти «Рука допомоги»  - 1500  учасників на Полтавщині, «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні»  - 80 учасників, «Школа фермерства 2.0»  - 116 учасників, «Крила»  - 700 осіб,  та інші. Участь у цих програмах дає змогу не витрачати кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і залучати соціальних партнерів та людей вразливих категорій населення до навчання і підприємництва.  

– Одні проєкти завершуються, інші тривають, однак здобуті  їх учасниками знання, професійні навички та компетенції, обладання, створені підприємства та робочі місця продовжують працювати на громади, – відзначила Катерина Клавдієва.

Про досвід співпраці неурядових організацій, державного і приватного сектору у наданні соціальних послуг незахищеним верствам населення і роботи соціальних підприємств Полтавщини розповіли представники БО «Світло надії» Надія Тімошенко і Анатолій Павленко.  Зокрема, представили діяльність  Громадської спілки «Соціальне підприємство «Навчально-виробничий центр», яке працевлаштовує і приймає на виробничу практику безробітних жінок за професією «Швачка».

Гості відвідали це соціальне підприємство, а також ознайомилися зі швейними цехами в Кобеляцькому районі, з роботою Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, побували на екскурсії по Полтаві.

Навчальна поїздка представників Донецької та Луганської обласних служб зайнятості продовжиться у Київській та  Чернігівській областях.