У рамках реалізації проекту "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство" для підвищення рівня правової поінформованості населення фахівець Диканського бюро правової допомоги Людмила Маценко провела семінар для безробітних громадян, які перебувають на обліку в Диканській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості на тему "Зміни до законодавства у сфері оренди землі".

Під час заходу юристка поінформувала присутніх про те, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» від 05.12.2019 року, вносяться зміни в порядок поновлення договорів оренди землі та ця процедура відокремлюється від процедури укладення договору оренди землі на новий строк.

Також Людмила Маценко зазначила, що договори оренди (сервітуту, емфітевзису, суперфіцію) земель приватної власності, укладені з 16.07.2020 року, поновлюються автоматично на той самий строк і на тих самих умовах лише в тому випадку, якщо в договорі міститься норма про таке автоматичне поновлення. Інших додаткових дій (укладання додаткових угод) від сторін договору не вимагається. Поновлення договорів оренди землі, укладених до 16.07.2020 року, здійснюється на умовах, визначених такими договорами, чинними на момент їх укладення.

Після завершення семінару всі бажаючі мали можливість отримати консультації та роз’яснення з правових питань в рамках роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги.