На популярність професій безпосередньо впливає демографія та економіка: кількість населення, тривалість і якість життя, розвиток технологій, соціальних і політичних інститутів, міграційні процеси.

Глобальна економіка одразу і нагорода, і покарання. Це і великий світовий ринок праці, де кожен може зайняти цікаву нішу. Та одночасно глобальна економіка це підвищення ризиків, темпів і конкуренції. За кращі робочі місця все важче і важче боротися, від нас вимагаються кращих і різнобічних навичок.

Фахівці склали шість затребуваних професій майбутнього, які з'являться найближчим часом.

Оператор пристрою з переробки відходів

Вже у найближчому майбутньому сміття буде перероблятися спеціальними машинами та виділятиме корисні матеріали для повторного використання. Майже кожна країна буде використовувати подібні проекти для раціонального використання ресурсів. Процес буде автоматизованим, проте передбачається відкриття вакансій на посади операторів — людей, які контролюватимуть процес переробки.

Спеціаліст з охорони національної ідентичності

Вже сьогодні багато країн розробляють програми з розвитку і збереження мови та культурної спадщини. Архітектура, пам'ятки, артефакти та інші культурні надбання будуть втрачати свій сенс перед розвитком цифрового світу. Завдання фахівців — зберігати національну культуру як у оригінальній формі, так і робити цифрові моделі, наприклад, за допомогою 3D-друку.

Розробник банківських блокчейн-систем

Банківські послуги в майбутньому будуть надаватися у найвіддаленіших куточках планети. Фахівці будуть працювати над інфраструктурами та підключенням жителів до блокчейна. Можливо, такі працівники зможуть навіть встановлювати мініатюрні сонячні панелі та інформувати жителів нерозвинених регіонів щодо курсу валют чи новин у світі.

Оператор будівельного 3D-принтера

З відкриттям 3D-друку будівництво зазнає великих змін вже сьогодні. Оператори будуть відповідати за керування та контроль процесу будівництва. Їхнє робоче місце може бути оснащено панеллю управління в кабіні спеціальної машини.

Етика у сфері суспільних технологій

У майбутньому будь-яку нову технологію на ринку буде оцінювати фахівець з етики. Він визначить, чи підходить вона для широкого кола споживачів і які ризики вона несе людям. Аналітики наводять приклад щодо безпілотного шкільного автобуса: спеціаліст з етики демонструє нову технологію школярам та проводить опитування доцільності запровадження технології.

Дистанційний хірург

У майбутньому хірурги отримають можливість працювати віддалено. Завдяки новому 5G швидкість інтернету буде досить швидкою, щоб на відстані керувати роботами навіть у сільській місцевості в країнах, що розвиваються. Проводити хірургічні маніпуляції буде робот, а управляти його рухами — сам хірург.