Відбувся цикл вебінарів з правової тематики для клієнтів служби зайнятості та суб'єктів пробації, до проведення яких долучилася Семенівська районна філія Полтавського обласного центру зайнятості. 

17 листопада 2021 року заступник начальника відділу «Семенівське бюро правової допомоги» Кременчуцький місцевий центр з надання БВПД Олена Зайченко спільно із соціальними партнерами зі служби зайнятості - завідучачем сектору активної підтримки безробітних Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Тетяною Баранцовою провели для осіб, які перебувають на обліку в Кременчуцькому районному секторі № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області  онлайн семінар на тему: «Запобігання та протидія домашньому насильству».

Присутнім зокрема повідомили, що Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначає домашнє насильство як діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Особливість домашнього насильства полягає у тому, що воно відбувається у колі близьких одне одному людей (родичів, членів сім’ї), які пов’язані між собою тісними зв’язками: шлюбними, інтимними, кровними, емоційними, спільним побутом тощо. Як правило, домашня тиранія відбувається поза сторонніми очима, тому і свідків проявів насильства або немає взагалі, або ними є члени родини.

Законодавством України встановлено, що до кривдника (особи що вчинила домашнє насильство у будь-якій формі) суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству може бути встановлено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. До спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника (виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України);

2) обмежувальний припис стосовно кривдника (видається судом);

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (здійснюється уповноваженими підрозділами органу Національної поліції України);

4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників (відповідальними за виконання програм для кривдників, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування).

Слухачі отримали контактні номери, за якими можна отримати правову консультацію, та роз'яснення, як отримати безоплатну правову допомогу:

• Зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні;

• Скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store;

• Потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству»;

• Всі, кому потрібна правова консультація, можуть поставити запитання у месенджер Фейсбук-сторінки системи БПД;

• Правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Платформа розроблена з урахуванням найбільш поширених звернень за безоплатною правовою допомогою, містить зразки документів та судову практику.

Слухачі також отримали інформацію про онлайн-ресурси Державної служби зайнятості на офіційному сайті ДСЗ. 

19 листопада 2021 року на базі Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості начальник відділу “Семенівське бюро правової допомоги Тетяна Новобранець спільно з Тетяною Баранцовою провели для клієнтів служби зайнятості вебінар знову на тему - «Запобігання та протидія домашньому насильству».

Тетяна Новобранець зазначила, що питання домашнього насильства дуже гостро стоїть у нашому суспільстві. Вона розповіла про заходи, які можуть застосовуватися до кривдників, а також заклади, до яких можна звернутися за допомогою у даному питанні.

Тож,  що робити і куди звертатися, якщо ви стали жертвою домашнього насильства?

– Телефонувати в поліцію 102.

– Телефонувати на «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства 15-47.

– Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

0-800-213-103.

– Звернутися в центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (в регіоні свого проживання).

– Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер із мобільного).

Національна дитяча “гаряча лінія” 0-800-500-225 або 116-111 (для дзвінків із мобільного).