У  філіях Полтавського обласного центру зайнятості постійно проходять семінари  “Запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці”.

Днями зустріч на таку актуальну тематику організували в Лохвицькій районній філії. 

Безробітні отримали інформацію про безпечне працевлаштування за кордоном, про постраждалих від торгівлі людьми та від примусової прац. Отримали поради щодо того, щоб не потрапити в такі ситуації та номери телефонів гарячих ліній, на які можна звертатися у разі потреби. 

Трудова́ мігра́ція — це пересування особи з метою тимчасового працевлаштування, що супроводжується перетинанням державного кордону (це зовнішня трудова міграція) або меж областей України (внутрішня трудова міграція).

Нелегпльна трудова міграція, торгівля людьми, вірогідність потрапити до нечесних ділків залишається  серйозною проблемою.  Тому це - постійна тема семінарів із клієнтами служби зайнятості, яка викликає інтерес у людей. 

 

 

Так, задля попередження нелегальної трудової міграції та інформування про негативні явища, пов’язані з торгівлею людьми, у Глобинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості за участю благодійної організації «Світло надії» відбувся семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Учасники семінару отримали інформацію про стан трудової міграції в Україні, ознайомили з основними характеристиками трудової міграції, причинами її виникнення та небезпечними наслідками нелегальної міграції для сім’ї та суспільства.

Слухачам презентували короткометражний фільм під назвою «Життя на продаж», перегляд якого спонукає до певних висновків. Також учасники семінару взяли активну участь у складанні «Абетки безпеки», необхідної для запобігання певних ризиків при виїзді за кордон.

По завершенні заходу всі присутні отримали інформаційні буклети, які містять корисні поради для бажаючих працювати за кордоном та контактні дані Міжнародних організацій з питань протидії торгівлі людьми.