Одним із напрямків діяльності Державної служби зайнятості є сприяння у започаткуванні власної справи незайнятим громадянам для забезпечення їхньої зайнятості.

Згідно з частиною сьомої статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Для детального ознайомлення клієнтів з можливістю відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості  проведений семінар за участі начальника Семенівського бюро правової допомоги Тетяни Новобранець.

Під час заходу присутнім розповіли:  
* як віднайти власну ідею для бізнесу
* з чого починати планування підприємницької діяльності
* правила реєстрації бізнесу та оформлення необхідних документів.

 Тетяна Новобранець поінформувала про штрафи за підприємницьку діяльність без реєстрації, а також про типові помилки з, якими стикаються початківці-підприємці. Зокрема:  

 *для заповнення реєстраційної заяви онлайн або особисто, майбутній підприємець має обрати КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності) для означення виду чи видів діяльності, якою буде займатися;

 *для оформлення онлайн-заяви про реєстрацію ФОП потрібно обов'язково мати електронний цифровий підпис (ЕПЦ).

 Наприкінці семінару бажаючі поставили питання, що їх цікавили, та отримали індивідуальні консультації.