У Горішньоплавнівській міській філії Полтавського обласного центру зайнятості клієнтам, які цікавляться відкриттям власної справи, відбувся правовий семінар-консультація.

28 вересня головний спеціаліст відділу “Горішньоплавнівське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Федорцова та провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Горішньоплавнівської міської філії Олена Ясногородська провели правовий семінар-консультацію для осіб, які перебувають на обліку, на тему “Реєстрація ФОП, яку систему оподаткування обрати?”.

Наразі в України існує дві системи оподаткування — загальна і спрощена (єдиний податок).

ФОП на загальній системі сплачують всі податки та збори, визначені у Податковому кодексі України (ПКУ). Відповідно до п. 177 ПКУ — об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Спрощена система оподаткування – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ПКУ, на сплату єдиного податку, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

На зустрічі було обговорено різницю між загальною та спрощеною системами оподаткування, а саме: умови перебування та обмеження, база розрахунку податку, застосування РРО/ПРРО при розрахунках.

Також працівником бюро у приміщенні Горішньоплавнівської міської філії Полтавського ОЦЗ була забезпечена робота консультаційного пункту доступу громадян до безоплатної правової допомоги та надані індивідуальні консультації з податкового, спадкового, сімейного, житлового, трудового права.