Профконсультант Решетилівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Юлія Джос днями провела профорієнтаційний урок-тренінг для учнів старших класів Остап’євської ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Цей захід спрямований на формування психологічної готовності випускників школи до усвідомленого вибору професії та навчального закладу, визначення алгоритму відповідального вибору професії, класифікації професій за типами, можливими шляхами навчання та видами професійних навчальних закладів, умовами професійного навчання.

Процес професійного самовизначення складний і багато в чому суперечливий. З одного боку, він має враховувати інтереси, нахили, здібності особистості, а з другого – потреби суспільства у працівниках і спеціалістах певних сфер професійної діяльності. Про це дізналися учні на уроці-вебінарі. 

 Як обрати професію випускнику?

Вибір професії – це перш за все ваш вибір. Поради батьків і друзів можуть виявитися й корисними, і шкідливими одночасно. Обираючи професію, ви обираєте не тільки спосіб, яким ви зароблятимете на життя, але і спосіб життя. Отже, як визначитися з професією:

1. Краще все добре обміркувати заздалегідь, а не перед дверима приймальної комісії. Тим паче, варто дізнатися якомога більше про майбутню професію. Не полінуйтеся та попросіть знайомих чи родичів, які працюють за фахом, про який ви мрієте, розповісти або показати, що саме і як вони роблять. Відвідайте дні відкритих дверей навчальних закладів.

2. При виборі майбутньої професії не орієнтуйтеся лише на її престижність. Юристи, банкіри, економісти, фінансисти дійсно залишаються лідерами серед престижних професій, але ринок праці ними вже давно переповнений.

4. Не відвертайтеся від «непрестижних» професій, дотримуючись стереотипу про них, як про «чорну» і низькооплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота. Відповідно й заробітна плата у гарних фахівців висока. 

Zoom-конференція пройшла у пізнавальній формі, з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей аудиторії.