Останнім часом все частіше на семінари для безробітних до Карлівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості приходять представники з різних установ та організацій для ознайомлення присутніх з корисною інформацією.

Нещодавно до Карлівської філії завітав старший офіцер відділення комплектування Карлівського комісаріату капітан Валерій Білан. Він розповів про контрактну службу в Збройних силах України - як один із видів зайнятості населення, умови та місця її проходження.

Присутнім на семінарі жінкам військовослужбовець зауважив, що вакансії служби на контракті є і для них, та попросив, щоб слухачі донесли прослухану інформацію до своїх близьких і знайомих.

  ***              

Які спеціальності запропонують бажаючим служити за контрактом? Яку заробітну плату ти будеш отримувати? Які перспективи тебе очікують? Що потрібно зробити для першого контракту? На ці та інші питання отримали відповіді безробітні Козельщинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості на зустрічі з начальником відділення комплектування Козельщинського районного військового комісаріату Анатолієм Фалюшем.

Фахівці служби зайнятості та представники військкомату постійно проводять зустрічі з безробітними, яких заохочують і орієнтують на проходження військової служби за контрактом в Збройних силах України, розповідають про умови прийняття та перший контракт.

Особливу увагу приділяють перспективам проходження служби та грошовому забезпеченню, адже саме ці питання, як правило, цікавлять учасників зустрічі:

 • можливість безкоштовного навчання у вищих військових навчальних закладах;
 • можливість отримання безкоштовного житла;
 • стабільна висока оплата праці;
 • високий рівень соціальних гарантій та правовий захист військовослужбовця, який розповсюджується і на членів його сім’ї;
 • щорічна відпустка із збереженням грошового та матеріального забезпечення тривалістю від 30 до 45 календарних днів;
 • право на пенсію після 25 років вислуги.

Наприкінці зустрічі всі присутні  зробили висновок, що захист України – це не тільки громадянський та патріотичний обов’язок, а престижна й високооплачувана робота з соціальними гарантіями.

***          

«Будуй свою кар»єру у Збройних силах України» -  під таким гаслом протягом 23-24 липня 2019 року у Семенівській районній філії проходили заходи з інформування безробітних про військову службу за контрактом. Семінари відбулися за участі головного сержанта – командира гармати Юрія Іщенка (в/ч А1815  - 1-а окрема танкова бригада) та військового комісара Семенівського РВК  Ігора Співака.

Юрій Іщенко поінформував учасників заходу про умови проходження військової служби, а саме: терміни укладання контрактів, категорії громадян, яих приймають на військову службу за контрактом, права та державні гарантії військовослужбовців, їхнє грошове, речове та матеріальне забезпечення, ознайомив із затребуваними посадами як для чоловіків так і для жінок (бухгалтер, психолог, медичний працівник).

Під час семінару особливу увагу було приділено питанням:

 • забезпечення військовослужбовців житлом
 • можливості отримання другої освіти
 • термінів контракту, а також щодо робочого дня військовослужбовця
 • можливого кар’єрного росту та перспектив проходження контрактної служби
 •  особливостей служби в Збройних силах військовослужбовців-жінок.

Кожний, хто виявив бажання, мав можливість особисто поспілкуватися з представником військового комісаріату та в/ч А1815 та  детально ознайомитися з умовами контракту.