Дотримання законодавства про працю та зайнятість, недопустимість допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин. 

Саме за такою темою в приміщенні Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості 4 березня провели спільний семінар, де зібралися фахівці філії на чолі з директором Наталією Хейлик, головний державний інспектор Управління Держпраці в Полтавській області Андрій Білогуб, головний спеціаліст відділу забезпечення наповнюваності бюджету №2 ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області Зоя Марченко та роботодавці, що проводять діяльність у галузі будівництва та лісопильного виробництва. .

Розпочинаючи захід, директор Кобеляцької районної філії зазначила що служба разом з інспекцією з питань праці у Полтавській області аксимально поглиблюють співпрацю для захисту трудових прав жителів району та проінформувала про комплекс послуг служби зайнятості для роботодавців, зокрема, щодо можливості відшкодування єдиного соціального внеску за умови створення нового робочого місця.

Андрій Білогуб підкреслив недопустимість та можливу адміністративну відповідальність у випадку використання робочої сили з порушенням трудового законодавства. Зоя Марченко поінформувала про порядок зарахування трудового стажу та неприпустимість виплати частини заробітної плати  «в конверті» .

Під час заходу розглянули найбільш актуальні проблеми роботодавців і шляхи їх вирішення.

*** 

На виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо детінізації ринку праці фахівці Новосанжарської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості спільно з інспектором Держпраці Оксаною Власенко провели семінар з питань дотримання законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про оплату праці» тощо для роботодавців, які працюють у сфері будівництва.

Під час семінару обговорили вимоги до оформлення трудових відносин, аспекти проведення інспекційних відвідувань, ризики незадекларованої праці та переваги офіційної зайнятості.

Також Оксана Юріївна ознайомила присутніх із змінами в законодавстві щодо штрафних санкцій, передбачених за порушення трудового законодавства та наголосила на необхідності  дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Фахівці центру зайнятості нагадали про можливість відшкодування нарахування єдиного соціального внеску для роботодавців, які  створюють нові робочі місця, якісного підбору персоналу та про вчасне подання звітності про наявність вакансій для результативної співпраці.