В Глобинському управлінні Кременчуцької філії Полтавського обласного центру зайнятості 2023 року консультант роботодавця відділу взаємодії з роботодавцями Глобинського управління Кременчуцької філії Полтавського обласного центру зайнятості Олександр Мельников, відповідно до затвердженого Плану роботи з питань запобігання та виявлення корупції філії на 2 півріччя 2023 року, провів для працівників управління тематичне заняття на тему: «Вимоги антикорупційного законодавства щодо прозорості та доступу до інформації».

В ході проведеного заходу  повідомив, що антикорупційне законодавство України включає ряд важливих вимог щодо прозорості та доступу до інформації. Основні положення знаходяться в таких нормативних актах:

Закон України "Про запобігання корупції": встановлює загальні принципи запобігання корупції; визначає обов'язкові елементи антикорупційних програм та заходів; регулює обмін інформацією між суб'єктами антикорупційної політики.

Закон України "Про доступ до публічної інформації": визначає принципи та процедури надання громадянам доступу до публічної інформації; регулює порядок оприлюднення інформації органами влади.

Закон України "Про органи, які здійснюють запобігання корупції та боротьбу з нею": визначає повноваження та функції Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), Національного антикорупційного бюро (НАБУ), та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП); встановлює вимоги до діяльності цих органів щодо прозорості та доступу до інформації.

Закон України "Про публічні закупівлі": встановлює принципи та процедури проведення публічних закупівель; забезпечує відкритість та конкуренцію у сфері закупівель.

Закон України "Про фінансову звітність суб'єктів господарювання": встановлює вимоги до подання фінансової звітності, яка повинна бути відкритою та доступною для громадськості.

Зауважив, що вищезазначені закони спрямовані на створення прозорих та відкритих механізмів контролю за діяльністю державних інституцій, запобігання корупції та забезпечення широкого доступу громадян до інформації.

Під час тематичного заняття всі присутні отримали додаткові знання вимог Закону України «Про запобігання корупції», а також відповіді на поставлені запитання.