16 серпня 2018 року в Горішньоплавнівській міській філії Полтавського обласного центру зайнятості проведено семінар для безробітних на тему: «Відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі».

В ході семінару провідним юрисконсультом філії Яною Ковтонюк доведено до відома слухачів інформацію щодо характеристики такого виду злочину (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі), яка містить три альтернативні дії: пропозицію надати неправомірну вигоду, обіцянку надати неправомірну вигоду, надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища.

Під час проведення заходу було акцентовано увагу присутніх на тому факті, що особливістю пропозиції надати неправомірну вигоду, передбаченої ст.369 Кримінального кодексу України, є те, що вона полягає у висловленні службовій особі наміру про надання неправомірної вигоди. Якщо ж при цьому повідомляється час, місце, спосіб надання неправомірної вигоди, то вже має місце обіцянка надати неправомірну вигоду. (п.3 примітки до ст.354 Кримінального кодексу України).

Окремо наголошено на способах висловлення наміру про надання неправомірної вигоду, зокрема це може бути здійснено усним способом, письмовим, за допомогою електронної пошти, мобільного зв’язку тощо.

Слухачам також роз’яснено, що для кваліфікації даного злочину не має значення хто є власником матеріальних благ, що пропонуються, обіцяються або передаються як неправомірна вигода, - той, хто вчиняє неправомірні дії, або інші особи; діє ця особа з власної ініціативи, або від імені (за дорученням, на прохання) і в інтересах інших осіб; є ці особи фізичними чи юридичними.

Наприкінці заняття провідним юрисконсультом філії також роз’яснена кримінальна відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка встановлена ст.369 Кримінального кодексу України (штраф від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк).

На семінарі були присутніми 19 осіб. Юрисконсультом надавались відповіді та роз’яснення на запитання, які виникали у слухачів.