Корупція справедливо сприймається суспільством як явище, що негативно впливає на аспекти політичного і соціально-економічного розвитку держави, загрожує демократії та правам людини.

Для того, щоб подолати корупцію, необхідні зусилля не лише правоохоронних органів, громадськості, ЗМІ, а й спільні дії всіх службовців, в тому числі працівників служби зайнятості.

Саме тому 8 вересня у Котелевському районному центрі зайнятості заступником начальника Котелевського бюро правової допомоги ЯноюКолядою проведено тематичний семінар для вивчення основних засад Закону України «Про запобігання корупції» та покращення обізнаності середпосадових осіб щодо корупційних ризиків в їх діяльності. В заході взяли участь 6 працівників Котелевського районного центру зайнятості.

Під час навчання детально обговорено визначені чинним законодавством України заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням, зокрема запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у посадових осіб в юридичній особі публічного права, питання юридичної відповідальності за вчинення корупційних діянь. Також були надані практичні поради з питань запобігання корупційним та правопорушенням, пов’язаним з корупцією, а саме:

1. Як стати прикладом для інших, демонструвати своєю поведінкою, що Ви не будете терпіти і підтримувати правопорушення, пов’язані з корупцією.

2. Як негайно припиняти прояви корупції і повідомляти про такі прояви керівництво, а також відповідальних осіб з питань запобігання та виявлення корупції.

3. Необхідні дії, якщо з’являється відчуття, що Вас хочуть попросити про послугу, яка суперечить Вашим обов’язкам. (Відмовитись від послуги, запросити когось із своїх колег у якості свідка).

4. Чітке розділення службової та приватної сфери у своєму житті. (Перевіряйте, чи не має конфлікту інтересів між Вашими службовимиобов’язками та особистими інтересами).

5. Як допомагати виявляти випадки корупції та інформувати керівництво про ознаки корупційних правопорушень.

6. Допомога керівникам визначати недосконалі організаційні структури, механізми, корупційні ризики, які можуть спричинити корупційні правопорушення.

7. Вдосконалення своїх знання з питань антикорупційної політики держави, а також антикорупційного законодавства.

Слухачі також отримали від Яни Коляди відповіді на питання, які у них виникли під час семінару-навчання.