У Козельщинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості фахівець відділу “ Козельщинське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД Ілона Свистун 17 травня провела онлайн семінар на тему “Поняття набувальної давності”.

Набувальна давність - це один із способів набуття права власності на майно. Цей спосіб відомий ще римському праву, де він отримав назву usucapio, що означає "придбання в результаті користування".

Присутнім розповіли про те, що, відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно з положеннями частин першої та четвертої статті 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на нього (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

Також зв слухачами вебінару обговорені головні умови, на яких базується право власності на майно за набувальною давністю, а саме: добросовісне, відкрите, безперервне, тривале володіння ним тощо.  

Наприкінці семінару фахівець правової допомоги надала учасникам індивідуальні консультації, роз’яснила норми законодавства, які регулюють надання безоплатної правової допомог. Зокрема безробітні громадяни дізналися, що таке первинна та вторинна правова допомога, які категорії  мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання тощо.