Соборність України – одна з важливих тем історії. Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, ця проблема завжди була болючою й неймовірно складною.

Щороку 22 січня відзначається День Соборності України. Саме тому в цей день на базі Козельщинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості старшим інспектором Козельщинського районного сектору філії Центру пробації в Полтавській  області Іриною Жадан спільно з головним спеціалістом відділення «Козельщинське бюро правової допомоги» Ілоною Луценко проведений проведено просвітницький, інформаційно-виховний семінар для суб’єктів пробації та безробітніх осіб, які перебувають на обліку районного центру зайнятості.

Присутнім розповіли, що минув 101 рік відтоді, як Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися й утворили єдину соборну українську державу.

Також, під час семінару, Ірина Жадан поінформувала слухачів про те, що соборність включає у себе єдність і згуртованість. Ідея всеукраїнської єдності формувалися ще з часів Київської Русі, Галицько-Волинської держави, визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини, а реалізувалась ця мрія 22 січня 1919 року о 12:00 годині на Софійській площі м. Києва, коли розпочалася  урочиста  церемонія  проголошення  Акту  злуки. Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.

«Саме сьогодні, ми маємо, як ніколи, проявити свою любов до рідної Вітчизни. Адже ви – частинка народу. Без вас, без усіх нас немає ні народу, ні  історії. І нам працювати, творити нову історію держави, - відзначила наприкінці бесіди Ірина Жадан.