Днями в Новосанжарській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості проведено тематичний семінар на тему «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у посадових осіб». 

Фахівець з питань зайнятості І категорії відділу взаємодії з роботодавцями Леся Капустюк розповіла про вимоги Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та способів врегулювання конфлікту інтересів у посадових осіб юридичної особи публічного права.

В ході семінару розглянуто питання відмінності «потенційного» та “реального» конфлікту інтересів, “алгоритму дій посадової особи при конфлікті інтересів”. Проаналізовано вимогу Закону до посадової особи повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї конфлікту інтересів, свого безпосереднього керівника.

Слухачів ознайомлено з методичними рекомендаціями та роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції з цих питань.

Доповідач поінформувала також про відповідальність за порушення антикорупційного законодавства. Увагу присутніх було акцентовано на те, що посадові особи можуть бути притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Слухачі також отримали від доповідача відповіді на питання, які виникли під час тематичного заняття.

Заступником директора – начальником відділу взаємодії з роботодавцями Новосанжарської районної філії Юрієм Крисою наголошено, що кожна посадова особа, працівники філії зобов’язані утримуватися від поведінки, яка може бути розцінена як готовність вчинити корупційне правопорушення.

В заході взяли участь 14 працівників Новосанжарської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості.