Провідний юрисконсульт Глобинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості (далі – філія) Олександр Мельников, відповідно до затвердженого Плану роботи з питань запобігання та виявлення корупції філії на 1 квартал 2020 року, провів для працівників установи тематичне заняття на тему: «Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією».

Юрист роз’яснив, що, відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушенням, пов’язаним з корупцією визнається діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, зокрема посадовою особою юридичної особи публічного права, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Доповідач ознайомив фахівців філії з переліком адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, суб’єктами відповідальності за якими можуть бути посадові особи філії. Зокрема, це:

  • порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків (стаття 172-5 КУпАП);
  • порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (стаття 172-7 КУпАП);
  • невжиття заходів щодо протидії корупції (стаття 172-9 КУпАП).

Увагу присутніх юрисконсульт загострив на санкціях статей КУпАП, які передбачають адміністративну відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Під час тематичного заняття всі присутні отримали додаткові знання вимог Закону України «Про запобігання корупції», а також відповіді на поставлені запитання.