На які гарантії та пільги можуть розраховувати працівники, які є особами з інвалідністю?

На ці та інші питання 3 грудня відповів фахівець  #Зіньківського_бюро_правової_допомоги  Полтавський місцевий центр з надання БВПД Сергій Корнійко, під час семінару в режимі онлайн для безробітних осіб на тему «Трудові пільги та гарантії для осіб з інвалідністю», який відбувся у Зіньківській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості.

Юрист зокрема зазначив, що відповідно до положень Кодексу законів про працю України, при прийнятті на роботу не встановлюються випробування для осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи.

Інвалідність є поважною причиною для розірвання трудового договору, укладеного на визначений строк. При скороченні чисельності або штату переважне право залишитися на роботі при рівних умовах продуктивності праці та кваліфікації надається особам з інвалідністю внаслідок війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». За бажанням працівника-особи з інвалідністю або за вимогами його індивідуальної програми реабілітації, йому може встановлюватися режим роботи на умовах неповного робочого дня (неповного робочого тижня) та пільгові умови праці.

На базі філії обласного центру зайнятості працював #консультаційний_пункт_доступу до безплатної правової допомоги. 

Відвідувачі пункту зверталися до юриста за допомогою з питань порядку надання відпусток особі з інвалідністю, залучення представника в рамках кримінального провадження, трудового законодавства тощо.