Запобігання проявам корупції має ґрунтуватися на профілактичній та інформаційно-роз’яснювальній роботі. Саме з цією метою у Пирятинському районному центрі зайнятості проводяться заходи щодо вивчення норм Закону України «Про запобігання корупції».

Так, 22 березня 2017 року у центрі занятості проведено семінар-навчання серед працівників про види відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень. Посадові особи юридичних осіб публічного права, згідно Закону України «Про запобігання корупції» притягуються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

В семінарі взяла участь начальник Пирятинського відділу Лубенської місцевої прокуратури Ніна Алещенко, яка детально розповіла за вчинення яких саме корупційних правопорушень (злочинів) настає кримінальна відповідальність згідно статей Кримінального Кодексу України та видах адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за які посадові особи притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, доповідач також роз’яснила про особливості притягнення посадових осіб юридичної особи публічного права до дисциплінарної відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією на підставі вимог Закону України «Про запобігання корупції» та норм Кодексу законів про працю України.

В ході проведення заходу працівники центру занятості отримали від доповідача вичерпні відповіді на поставлені питання. Участь в семінарі-навчання прийняли участь 11 працівників Пирятинського районного центру зайнятості.