Запобігання проявам корупції має ґрунтуватися на профілактичній та інформаційно - роз'яснювальній роботі.

Саме з цією метою 18 вересня 2020 року в приміщенні Машівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Машівським бюро правової допомоги для працівників філії проведений семінар-навчання з питань протидії корупції.

 

У роботі семінару взяли участь 10 фахівців філії на чолі з директором Зоєю Галавур.

Головною задачею такого навчання стало підвищення рівня знань положень Закону України “Про запобігання корупції”, застосування норм антикорупційного законодавства на практиці.

Юрист правової допомоги у Машівському районі Максим Дворовенко роз’яснив фахівцям філії поняття корупції та розповів про обмеження, які встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Так, для посадових і службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування встановлено обмеження щодо роботи за сумісництвом і зайняття іншими видами прибуткової діяльності, крім викладацької та лікарської.

Також діє обмеження на отримання подарунків.  Посадові особи не мають права отримувати подарунки, крім тих, які відповідають  загальноприйнятим нормам гостинності та вартість  яких не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб.

Обмеження щодо вартості подарунків не поширюється на ті,  які даруються близькими особами або одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.
Законодавством також заборонена праця близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному.

По закінченню зустрічі присутні закріпили знання чинного антикорупційного законодавства, обговорили проблемні питання протидії корупції та отримали відповіді на запитання.