Для забезпечення безумовного дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» та мінімізації корупційних ризиків у Лубенській міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості провели  семінар для співробітників на тему  «Неправомірна вигода: основні поняття та характеристика». До розмови залучили 10 працівників філії.                               

Юрисконсульт І категорії Лілія Жадан зазначила, що поняття неправомірної вигоди наведено в ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно зі вказаною статтею,  неправомірна вигода – це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.                                

У ході семінару наголошувалося,  що особам, зазначеним у ч.1 ст. 3 названого закону забороняється використовувати свої службові повноваження або становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб.                  

Юрист повідомила, що ст. 368 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища та встановлено можливі санкції у вигляді штрафу, арешту, позбавлення волі, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскації майна.                             

Працівники філії отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання.                                    

Підсумувала семінар Валентина Назаренко, заступник директора Лубенської  міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості, яка підкреслила важливість дотримання антикорупційного законодавства при виконанні службових обов’язків.