З поняттям трудовий договір та його видами ознайомлювали безробітних у Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості.

На семінар для осіб, які перебувають на обліку як безробітні, 29 січня 2020 року запросили представника Семенівського бюро правової допомоги Олену Александрову.
Під час зустрічі фахівець розповіла, що трудовий договір укладається, зазвичай, в письмовій формі. Це обов'язково при організованому наборі працівників; контракті; роботі в районах з особливими географічними умовами, ризику для здоров'я; працевлаштуванні неповнолітніх або фізичних осіб; у випадках, коли працівник наполягає на укладенні письмового договору.

Водночас забороняється оформлення договору з особою, якій робота протипоказана за медичним висновком. Важливо пам'ятати, що не допускається обмеження прав або встановлення переваг при укладенні, зміні та припиненні договору, коли це залежить, скажімо, від походження, національності, статі, мови.

Також присутнім надали інформацію стосовно укладення договорів цивільно-правового характеру. Це означає, що дві рівноправні сторони домовляються про виконання робіт, надання послуг із зазначенням їх вичерпного переліку в договорі. Документ містить низку позицій в ньому вказані опис і перелік робіт, які зобов'язується виконати виконавець, важливо вказати терміни, за які виконавець виконає обсяг роботи, в договорі прописуються умови і терміни оплати.
Наприкінці семінару слухачам нагадали про переваги легального працевлаштування та використання легальної праці.