Умовно засуджені теж мають шанс на працевлаштування. Адже робота дає людині можливість соціально адаптуватися, отримати кошти на прожиття, вдосконалюватись у професії, бути вченим у завтрашньому дні.

Виховна  робота з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та залучення їх до зайнятості – такі напрямки співробітництва  впроваджують Семенівська районна філія Полтавського обласного центру зайнятості та районний сектор пробації. Укладена угода про співпрацю, організовуються спільні заходи, спрямовані на реалізацію такими особами прав і свобод, передбачених Конституцією України, у тому числі права на працю.

На інформаційному семінарі «Я маю право» 9 квітня з громадянами поспілкувалися начальник Семенівського бюро правової допомоги Олена Вареник та фахівці  районного сектору пробації Юлія Лут та Ніна Липій.  

Люди, що перебувають під наглядом центру пробації, отримали корисну інформацію, що знадобиться їм для пошуку роботи і вдалого працевлаштування.

Так, завідувач сектору активної підтримки безробітних районної філії Тетяна Баранцова  розповіла присутнім корисну інформацію про нинішню ситуацію на місцевому та регіональному  ринку праці, підприємства регіону, що мають потребу в працівниках, право першочергового працевлаштування на робочі місця. Також поінформувала про соціальні послуги, які надає державна служба зайнятості клієнтам, зокрема можливість збільшити свою конкурентоспроможність на ринку праці через професійне навчання, перепідготовку або підвищення кваліфікації за робітничими професіями, взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру тощо.

Від начальника бюро правової допомоги присутні дізналися про реалізацію прав, які виникають у повсякденному житті, а саме: земельних правовідносин, прийняття спадщини, реєстрації нерухомого майна. А також ініціативу Міністерства юстиції України “Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!” та можливість скористатись функціями правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!”.

Сподіваємося, що нинішня зустріч відкриє для засуджених нові горизонти, допоможе їм зорієнтуватися в сучасних умовах ринку праці та виважено обрати подальший шлях влаштування власного життя.