Профконсультант Решетилівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Юлія Джос та представник благодійної організації «Світло надії» Іванна Данилишина провели профінформаційний семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» для осіб, котрі перебувають на обліку у Решетилівській філії.

Детально розповіли про специфіку злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, потраплянням у трудове рабство, на примусову працю, та механізмів протидії їм, правила виїзду за кордон.

Тож, як вберегтися від трудового рабства:

  • в жодному разі не віддавайте свої документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю, іншим незрозумілим особам;
  • якщо підписуєте договір іноземною мовою, обов’язково також має бути його офіційний переклад;
  • перед тим, як підписувати будь-які угоди, проконсультуйтесь у юриста;
  • при працевлаштуванні за кордоном маєте оформити робочу візу, а не туристичну;заздалегідь дізнайтеся та збережіть контакти найближчих до місця вашого працевлаштування дипломатичних установ держави Україна, для того, щоб у разі необхідності звернутися по допомогу.

Для підвищення обізнаності населення щодо ризиків торгівлі людьми в Україні працюють гарячі лінії: 0-800-505-501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні, 527 безкоштовно з мобільних телефонів в Україні.