Що робити,  якщо при звільненні роботодавець не виплатив заробітну плату? Клієнти служби зайнятості дізналися на спільному заході з соціальними партнерами - бюро правової допомоги. 

На це питання відповів фахівець #Зіньківського_бюро_правової_допомоги Полтавський місцевий центр з надання БВПД  Сергій Корнійко  під час семінару для безробітних на тему «Особливості стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові заробітної плати», який відбувся на базі Зіньківської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості.

Для стягнення заборгованості з виплати нарахованої заробітної плати працівник може звернутися безпосередньо до суду в порядку:

наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є безспірною);

позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).

Працівник може звернутися до суду в порядку наказного провадження у разі якщо вимога про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є безспірною (роботодавець не оспорює ні право вимоги працівника, ні суму заборгованості з виплати заробітної плати), що підтверджується належно оформленими письмовими документами.

У разі наявності спору щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати чи права на її отримання працівник може звернутися з позовною заявою (зразок позовної заяви) безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцезнаходженням підприємства (установи, організації) або за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача відповідно до порядку, передбаченого законодавством.

Того ж дня на базі філії центру зайнятості працював консультаційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги.

Відвідувачі пункту зверталися до юриста за допомогою з питань нарахування державної допомоги по безробіттю, оскарження бездіяльності органу місцевого самоврядування та інших.