ОПЕРАТОР ДРОНА - професія порівняно нова, але така, що швидко набирає популярності, насамперед у сільському господарстві.

Деякі господарства і спеціалісти ще сумніваються щодо користі такого механізму, проте з кожним роком дрони все активніше входять у наше життя. 

ДРОН або БПЛА (безпілотний літальний апарат) для агронома - зручний механізм, який виконує певні функції, наприклад, виявлення недоліків на полі, чи вимір температури.

Дрони допомагають аграріям розуміти свій земельний банк, прораховувати ризики, правильно економити, отримувати великі врожаї і впроваджувати точне землеробство.

Крім того, за допомогою дрона можна вимірювати кількісні показники культур. Наприклад, об'єм зерна на складах.

Почнемо з цифр, а саме з зарплати пілота дронів.

Достатньо проаналізувати кілька вакансій операторів дронів: початківці  без досвіду в регіонах - від 16 тис грн, більш досвідчені пілоти - від 20 до 60 тис грн. Для столиці більшість роботодавців вказують зарплату за домовленістю, але є всі підстави припускати високі планки.

Як порівняння, в США середня заробітна плата оператора дронів становить приблизно 100 тис  доларів на рік, що дорівнює майже 200 тис грн за місяць в еквіваленті.

Як здобути професію?

На думку Валерія Яковенка, керівника DroneUA, професію оператора дрона можна здобути, якщо зосередити увагу на курсах та програмах від Державного авіаційного університету та Києво-Могилянської академії.

Проте, окрім навичок красивого польоту, спеціаліст повинен вміти отримувати інформацію та забезпечувати її якість. 

Тому найчастіше оператори дрону - це самі агрономи.

А ще бажаніше - агрономи зі знаннями картографії і геодезії. 

Валерій Яковенко відзначає, що безперечно існує зв’язок між оператором і дроном: «Навіть, інколи здається, що ти сам літаєш. Ці емоції, ці відчуття передаються через доволі складну техніку. Є окуляри, що їх, як шолом, ви одягаєте на себе. І саме в цей час коли ви повертаєте голову, виконуєте функцію керування дроном. Ви отримуєте надвисокий, надчіткий ефект присутності у повітрі. Між оператором та дроном існує радіозв’язок, що дозволяє йому отримувати команди в надшвидкий проміжок часу».