На дистанційний семінар з правової тематики за участі соціальних партнерів запросили клієнтів служби зайнятості у Лубнах.

Днями тематичний вебінар для безробітних, які перебувають на обліку в Лубенській міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості, провела головний юрист Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лубенський місцевий центр БПД  Вікторія Горбатко. 

Фахівець БПД розповіла про «Дискримінацію особи в трудовій сфері».

Проблема дискримінації існує та існувала завжди. Бажання подолати дискримінаційні явища пов’язане з прагненням людства до вдосконалення та дотримання основних принципів здорового суспільства – це свобода, рівність, справедливість.

Основні принципи соціальної рівності у всіх сферах життя закріплюють стаття 24 Конституції України та стаття 2-1 Кодексу законів про працю, які свідчать, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я,  інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Захистити свої права можна, зокрема звернувшись до фахівців системи безоплатної правової допомоги. Слухачі отримали контактну інформацію про місцерозташування і роботи центрів БВПД.