У приміщенні Решетилівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості відбувся організований спільно з відділом бюро безоплатної вторинної правової допомоги профінформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО.

 Розпочала зустріч Оксана Гудзенко - заступник начальника відділу організації працевлаштування населення, яка поінформувала присутніх  про послуги, які надає служба зайнятості та зазначила, що держава взяла на себе і виконує конкретні зобов'язання щодо матеріального забезпечення зазначених категорій громадян, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя та  пільг.

 Керівник   “Решетилівського  бюро  правової допомоги”  Олег  Шкурупій розповів, як регулюються трудові відносини на підприємстві: як законодавством України так і внутрішніми документами суб’єкта господарювання, і що потрібно знати при прийомі на роботу.

  • колективний договір - основний документ, що регулює виробничі, трудові, соціально-економічні  відносини  і погоджує інтереси працівників і роботодавців;
  • правила внутрішнього трудового розпорядку підприємств , установ , організацій;
  • штатний розпис - документ, що встановлює організаційну структуру підприємства, штати й посадові оклади працівників;
  • посадова (робоча) інструкція – документ, що встановлює основні завдання, обов’язки, права та відповідальність працівників підприємства у процесі здійснення ними своєї діяльності;
  •  трудовий договір (контракт) - угода між працівником і роботодавцем, що укладається як в усній так і письмовій формі;
  • облік особового складу працівників.

   У ході зустрічі Олег Шкурупій  відповів на ряд актуальних запитань:  випробувальний термін при працевлаштуванні, оформлення трудових відносин, забезпечення належних умов праці.

   Сподіваємося, що заходи, які проводяться службою зайнятості, сприятимуть вирішенню питань соціальної адаптації військовослужбовців та учасників АТО ,  легального їх працевлаштування.