День прав людини – міжнародне свято, яке відзначається 10 грудня, знаменуючи річницю ухвалення Загальної декларації прав людини. Для нашої держави це ще й День безоплатної правової допомоги.

З нагоди відзначення цього дня, Диканська районна філія Полтавського обласного центру зайнятості провела вебінар на тему «Безоплатна правова допомога в Україні».

Фахівчиня правової допомоги Диканського бюро правової допомоги Людмила Маценко поінформувала присутніх про те, що Закон України «Про безоплатну правову допомогу» передбачає можливість отримання двох видів безоплатної правової допомоги – первинної та вторинної. Безоплатна первинна включає такі види правових послуг: надання правової інформації;  консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.  

Безоплатна вторинна правова допомога полягає у наданні таких правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Крім того, учасники заходу  дізналися про основні здобутки Диканського бюро правової допомоги у сфері захисту прав місцевих мешканців.

Після завершення вебінару всі бажаючі отримали консультації та роз’яснення з правових питань в рамках роботи  консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги та інформацію щодо карантинних обмежень відвідування служби зайнятості безробітними громадянами.