Що таке безоплатна правова допомога? Кому надається та на яких умовах? На ці та інші питання безробітні, що перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості, отримали відповіді від заступника начальника відділу «Семенівське бюро правової допомоги» Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД Олени Зайченко на тематичному семінарі в режимі ZOOM - конференції. 

Олена Зайченко розповіла, що вже минуло 10 років з моменту прийняття Закону України “Про безоплатну правову допомогу”, який був прийнятий 2 червня 2011 року. З цього моменту був покладений початок однієї з найпрогресивніших систем правового захисту всіх без винятку громадян.

Присутні отримали інформацію про те, що таке безоплатна правова допомога.

Безоплатна правова допомога (БПД) – правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

БПД має такі види:

1. безоплатна первинна правова допомога (БППД) – можуть отримати усі особи, які перебувають під юрисдикцією України (громадяни України, іноземці, особи без громадянства, у тому числі біженці чи особи, які потребують додаткового захисту).

БППД включає такі види правових послуг:

– надання правової інформації;

– надання консультацій і роз`яснень з правових питань;

– складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів

процесуального характеру);

– надання консультацій, роз`яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис) для сільського населення – власників земельних ділянок;

– надання допомоги в забезпечені доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

2. безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) – можуть отримати лише ті категорії осіб, які передбачені ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

БВПД включає такі види правових послуг:

– захист;

– здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах,

органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

– складання документів процесуального характеру.

Присутнім повідомили про можливість зареєструватися на сайті безоплатної правової допомоги в кабінеті клієнта за посиланням https://cabinet.legalaid.gov.ua/ та отримувати правові консультації он-лайн.

Крім того, отримати правову консультацію можна звернувшись безпосередньо до відділів бюро правової допомоги.