Легальне працевлаштування чи зарплата «в конверті».

Працювати легально - означає, що ваші права як найманого працівника будуть захищені і особа зможе претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою. Саме з такої інформації розпочався вебінар для осіб, які перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості.

Завідувач сектору активної підтримки безробітних Тетяна Баранцова наголосила присутнім, що саме легальне працевлаштування є запорукою гарантованої відпустки, оплати лікарняних, пенсійного забезпечення, допомоги по безробіттю та головне - обов’язкової виплати заробітної плати, яка гарантується Кодексом законів про працю України та ЗУ «Про оплату праці».

Які є переваги та недоліки офіційного працевлаштування, повідомила керівник відділу «Семенівське бюро правової допомоги» Тетяна Новобранець. Кожен працівник, який влаштовується на роботу, повинен пам'ятати, що отримання заробітної плати «в конверті» позбавляє його  соціального захисту у разі безробіття, виплат при нещасному випадку на виробництві, захисту від незаконного звільнення, права на відпустки. Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник має наполягти на офіціному оформленні трудових відносин шляхом укладення трудового договору. Тетяна Олександрівна звернула увагу присутніх на відповідальність за порушення законодавства про працю, штрафи, які накладаються на фізичних та юридичних осіб.

Встановлення тривалих трудових відносин, постійні працівники, відсутність плинності кадрів – все це слугує якісною рекламою самого роботодавця. І лише при належному ставленні до своїх прав та обов’язків обидві сторони трудових відносин можуть розраховувати на позитивний результат та досягнення поставлених цілей.

Учасники заходу отримали інформацію, яка допоможе заздалегідь подбати про власну безпеку та бути обізнаними в питаннях працевлаштування, а отже - захищеними.