Працювати легально - означає, що ваші права, як найманого працівника, будуть захищені і ви зможете претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою. 

Саме з метою інформування осіб, які перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості, про легалізацію трудових відносин із роботовцями, днями проведений інформаційний вебінар.

Завідувач сектору активної підтримки безробітних Семенівської районної філії обласного центру зайнятості Тетяна Баранцова наголосила: легальне працевлаштування є запорукою гарантованої відпустки, оплати лікарняних, пенсійного забезпечення, допомоги по безробіттю, та головне - обов’язкової виплати заробітної плати, яка гарантується Кодексом законів про працю України та ЗУ «Про оплату праці».

Кожен працівник, який влаштовується на роботу, повинен пам'ятати, що отримання заробітної плати «в конверті» позбавляє його в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, нещасного випадку на виробництві, захисту від незаконного звільнення, а також не дає права на гарантовану відпустку. Більше того, при нелегальній роботі не сплачуються соціальні страхові внески і людина позбавляється страхового стажу. 

Тож для забезпечення свого майбутнього найманий працівник має наполягати на легальному оформленні трудових відносин з роботодавцем шляхом укладення трудового договору.

До вебінару долучилась керівник відділу «Семенівське бюро правової допомоги» Тетяна Новобранець, яка надала слухачам інформацію щодо запобіганню та протидії домашньому насильству, а саме:

*форми домашнього насильства,

* відповідальність та заходи, які застосовуються до кривдників,

* домашнє насильство щодо дітей,

*  установи, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Наприкінці заходу присутні отримали фахову консультацію та відповіді на запитання, які їх цікавили.