Фахівці Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості пройшли навчання щодо послуги патронатного виховання як однієї з форм зайнятості.   

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками, складних життєвих обставин.

Пошук кандидатів у патронатні вихователі та первинний відбір забезпечує служба у справах дітей у співпраці з центром надання соціальних послуг, центром соціальних служб або іншим закладом, установою, що надають в територіальній громаді соціальні послуги незалежно від форми власності, або фахівцем із соціальної роботи, якщо соціальний заклад у громаді відсутній, а також центром зайнятості.

Пошук кандидатів у патронатні вихователі на рівні територіальної громади проводиться через інформаційні кампанії, співбесіди і консультації з особами, які виявили бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя, зокрема з числа безробітних.

Спеціалісти центру зайнятості повинні будуть інформувати безробітних про такий вид зайнятості як патронатне виховання. Зокрема, пояснювати, хто може бути кандидатами у патронатні вихователі та хто не підпадає під дані умови, що необхідно, щоб взяти участь у патронатному вихованні, куди подавати і які документи, яку соціальну допомогу та грошове забезпечення отримує патронатний вихователь, та що саме він зобов’язаний забезпечити для дитини.

При дотриманні всіх необхідних умов патронатний вихователь отримуватиме заробітну плату у розмірі 5 прожиткових мінімумів раз на місяць.

Тож фахівці служби зайнятості вивчили інформацію щодо нової професії - патронатного виховання і нового виду соціальної послуги - патронату над дитиною - щоб фахово роз'яснювати про такий вид зайнятості безробітним.