У Козельщинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості фахівець відділу “ Козельщинське бюро правової допомоги” Ілона Свистун провела  онлайн - семінар на тему «Порядок спадкування та приватизація нерухомого майна».

Мета спільних заходів з бюро правової допомоги - надання клієнтам служби зайнятості актуальної інформації правової тематики. 

На початку заходу присутнім які перебувають на обліку в службі зайнятості, розповіли про те, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

При спадкуванні майна в Україні застосовуються два основних порядки визначення спадкоємців та розподілу спадкового майна: спадкування за заповітом та спадкування за законом. У порядку спадкування до спадкоємців можуть перейти такі права на нерухоме майно спадкодавця, як право власності на нерухоме майно, право користування нерухомим майном, право оренди (найму), право викупу за договором оренди житла з викупом, інші житлові права, а також інші речові права, як-то емфітевзис, суперфіцій, тощо. Було обговорено порядок отримання свідоцтва про право на спадщину , місце відкриття спадщини, також порядок приватизації,об’єкти та які потрібні для цього документи.

Наприкінці семінару присутнім роз’яснені норми законодавства, які регулюють надання безоплатної правової допомоги, а саме обговорено, що таке первинна та вторинна правова допомога, категорії клієнтів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання тощо.