Корупція  - явище, що переслідує людство практично з моменту виникнення найперших, організованих за допомогою певних правил, форм його існування.

Пустивши коріння в усі сфери функціонування держави, корупція здатна поставити під загрозу існування економічної системи та громадянського суспільства. Тому подолання корупції - складна і важлива проблема. 

У Новосанжарській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості питання вивчення нормативно-правових актів та практичного застосування норм антикорупційного законодавства, запобігання проявам корупції, а також дотримання правил етичної поведінки та врегулювання конфлікту інтересів завжди в пріоритеті.

На виробничих нарадах першочергово наголошується на неухильному дотриманні вимог законодавства про боротьбу з корупцією та запобіганні її проявам, дотриманні фінансової та виконавчої дисципліни тощо. Проводяться активні роз'яснювальні заходи щодо мінімізації можливості виникнення конфлікту інтересів, забезпечення відкритості і прозорості роботи служби в межах чинного законодавства. 

Однією з форм вивчення антикорупційного законодавства та обговорення проблемих питань протидії корупції є семінари-навчання працівників філії.

У 2021 році тематикою таких семінарів були питання врегулювання конфлікту інтересів, роз’яснення визначення термінів «пряме підпорядкування», «близькі особи» з прикладами, та їх використання відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції», державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, юридичне визначення терміну «неправомірна вигода», співвідношення реального конфлікту інтересів з потенційним конфліктом інтересів, а також загальна характеристика правил етичної поведінки, які визначені нормами названого закону. 

При навчанні ефективно використовується форма дискусії (запитання-відповіді), фахівці активно спілкуються і беруть участь в обговореннях цієї теми, адже знання в даній області законодавства - це безпечна ефективна діяльність не тільки кожного працівника, але й усього колективу.