З нагоди проведення Декади зайнятості для осіб з інвалідністю та учасників АТО/ООС провідний фахівець з питань зайнятості Козельщинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Марина Касай організувала і провела  спільно з начальником Козельщинського бюро правової допомоги Аліною Литовченко семінар з учасниками бойових дій, які зареєстовані в службі зайнятості.

Присутнім розповіли про те, що українське законодавство містить чимало актів, якими в різній мірі передбачено права, пільги, соціальні гарантії та норми матеріального забезпечення для учасників бойових дій.

Основне місце серед нормативних документів у цій сфері займає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Крім того вказане питання регулюється Законами України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими нормативними актами.

Так, відповідно до ст. 5 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Фахівець з питань зайнятості нагадала присутнім про соціальні послуги, які військовослужбовці отримують та можуть отримати  в базовому центрі зайнятості, а саме: пошук підходящої роботи; першочергове сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом організації громадських робіт; соціальний супровід; професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації та інформаційні та консультаційні послуги

Клієнти служби зайнятості також отримали консультації та роз’яснення норм законодавства, які регулюють надання безоплатної правової допомоги, а саме, що таке первинна та вторинна правова допомога, категорії клієнтів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання тощо.