У Гадяцькій міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості року спільно з Гадяцьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели вебінар на тему "Патронат над дитиною. Умови функціонування та вимоги до кандидатів".

До спілкування фахівці запросили клієнтів служби зайнятості, які перебувають на обліку в міськрайонній філії. 

Слухачі переглянули презентацію про патронатну родину та були поінформовані про основні вимоги до громадян, які бажають стати патронатними вихователями, процес навчання, умови оплати роботи патронатного вихователя тощо. 

Клієнти служби зайнятості дізналися зокрема, хто може бути патронатним вихователем, які права та основні завдання патронатного вихователя, діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат та на який термін тощо. хто може бути патронатним вихователем, які права та основні завдання патронатного вихователя, діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат тощо. 

Патронатний вихователь - новий для України вид офіційної зайнятості. 

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин: Про внесення змін до деяких... | від 26.01.2016 № 936-VIII (rada.gov.ua)

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім’ї надає послуги з догляду, виховання й реабілітації дитини у своїй родині.

Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своєму домі.

Сім’ї патронатного вихователя з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:

• Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю. 

• Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення).