Патронатний вихователь - варіант офіційного працевлаштування для безробітних.

В Україні впроваджена форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду і виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин або до прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Тож для кращої обізнаності мешканців Лубенської територіальної громади, зокрема безробітних осіб, щодо послуги патронату над дитиною, роботи патронатного вихователя, провідний фахівець із соціальної роботи Лубенського міського центру соціальних служб Таміла Дідик провела інформаційний онлайн-семінар на базі Лубенської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості.

Учасники семінару ознайомились із нормативно-правовими засадами створення і діяльності патронатної сім’ї, також отримали вичерпну інформацію щодо оплати послуг за здійснення патронату над дитиною, в тому числі отримання грошового забезпечення, соціальної допомоги на утримання дитини та соціального страхування.

Переваги сімейного патронату дають можливість зберегти сімейну атмосферу для дитини і зайнятися суспільно важливою справою для патронатного вихователя.