ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод» («ПААЗ») - українське  машинобудівне  підприємство з виробництва складної гальмівної апаратури для великовантажних автомобілів.

          Завод заснований 1 грудня 1945 року як підприємство з ремонту сільськогосподарської техніки (мотороремонтний завод). У 1950 році були побудовані моторний цех і заводоуправління і вже в 1953 році завод приступив до капітального ремонту вантажних автомобілів ГАЗ-АА і ГАЗ-ММ. У 1955 році на заводі освоєний ремонт автомобілів «Перемога».

        У 1959 року завод був реорганізований в авто агрегатний. Підприємству було поставлено завдання освоїти масове виробництво вузлів і агрегатів гальмівної системи для великовантажних автомобілів. У короткий час було освоєно 7 найменувань пневмоапаратів та перекидаючий механізм кузова для Кразу. У 1960 році виготовлені перші вузли гальмівної апаратури і пневмопідсилювачі керма, які були поставлені автомобільним заводам. Освоївши гальмівну апаратуру, завод став першим спеціалізованим підприємством в СРСР з її виробництва. У 1964 році завод починає виробництво оприскувачів — перших товарів народного споживання, що випускаються на підприємстві.

          З 1976 року починається випуск продукції пневмоапаратури верстатобудування, починає роботу механоскладальний цех № 2 площею 13400 м², ливарний цех потужністю 1200 тонн литва в рік, підстанція відкритого типу з ВЛ 110/10 квт, а в 1978 році інженерно-лабораторний комплекс.

В 1994 році на базі заводу створено відкрите акціонерне товариство «ПААЗ», а в 1996 році в структурі ВАТ «ПААЗ» виділено підприємство «Автоагрегат-ПААЗ». У 1996 році підприємство увійшло до складу Холдингової Компанії «АвтоКрАЗ».

Завод є спеціалізованим підприємством з виробництва гальмівної апаратури, призначеної для вантажних автомобілів виробництв заводів  КрАЗ, КамАЗ,  МАЗ,  БелАЗ,  причепів  і напівпричепів, тракторів,  автобусів, тролейбусів і спеціальної автотехніки.

Завод випускає наступні види продукції:

-  пневматичну гальмівну апаратуру;

-  гідравлічні автокомпоненти для вантажних автомобілів;

- випробувальні стенди, призначені для проведення вхідного контролю пневмоапаратів гальмівної системи вантажних автомобілів;

- ряд товарів народного споживання.

          На ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод» на сьогодні працює близько 700 осіб.

 

Адреса: 36007, м. Полтава, вул. Зінківська, 57
Контактний телефон: (0532) 51-92-00

 

У разі наявності можливих неточностей та некоректності інформації, будемо вдячні за повідомлення   на електронну адресу:  05rabot@czpoltava.gov.ua