В загальноосвітніх навчальних закладах Глобинського району в березні 2018 року були проведені виїзні семінари з орієнтації на службу за контрактом в Збройних Силах України та в лавах Національної поліції України з випускниками (11-ий клас) за участю Бардакова Олега Григоровича – завідувача сектору активної підтримки Глобинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості, Теслі Віктора Михайловича – підполковника поліції, начальника сектору кадрового забезпечення Глобинського ВП ГУНП в Полтавській області, Коваленка Ігора Васильовича – майора, заступника військового комісара – начальника відділення комплектування Глобинського районного військового комісаріату.

Семінари проведені у Глобинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, Градизькій гімназії ім. Героя України Олександра Білаша та Великокринківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Завідувач сектору  активної підтримки  Глобинської районної філії Полтавського обласного  центру зайнятості Бардаков Олег Григорович розповів про складний і відповідальний крок у житті майбутнього випускника - вибір професії. Ознайомив з сучасними тенденціями на світовому, національному та регіональному ринках праці, професіями майбутнього та основними передумовами успішної кар”єри. Розповів, що при виборі майбутньої діяльності слід враховувати свої здібності, навички, особливості характеру та вимоги роботодавця до певної спеціальності.

Начальник  сектору  кадрового забезпечення Глобинського ВП ГУНП в  Полтавській області, полковник поліції Тесля Віктор Михайлович розповів про:

  • порядок відбору кандидатів на навчання до навчальних закладів органів внутрішніх справ (ОВС),
  • процедуру зарахування в кандидати на навчання у вишах МВС,
  • причини відмови у вступі до вишу МВС,
  • пільги при отриманні освіти в системі МВС України,
  • навчання в закладах МВС представниць прекрасної статі та чим відрізняються вимоги до них,
  • можливість кандидатів на навчання в період оформлення особистої справи проходити ознайомлювальне стажування в підрозділах ОВС за місцем мешкання,
  • вимоги до кандидатів на навчання у вишах МВС,
  • які навчальні заклади готують майбутніх міліціонерів,
  • які спеціальності можна отримати в навчальних закладах МВС.

Заступник  війькового комісара – начальник відділення  комплектування  Глобинського районного військового  комісаріату майор Коваленко Ігор Васильович під час проведення семінару ознайомив з інформацією про порядок відбору громадян на військову службу за контрактом та до резерву Збройних Сил України, а також про проходження військової служби у навчальних закладах Міністерства оборони України. Значна увага приділялася питанню грошового забезпечення військовослужбовців, яке залежатиме від займаної посади, військового звання, кваліфікації, умов та терміну проходження військової служби з гарантійними зобов’язаннями держави для військових та членів їхньої родини.

Учасники семінару активно обговорювали отриману інформацію, цікавилися можливостями працевлаштування, ситуацією на ринку праці. Всіх бажаючих поповнити лави Збройних Сил України та лави Національної поліції України запросили до Глобинського РВК та Глобинського ВП ГУНП для подальшої співбесіди.