У Гребінківській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості на виконання плану роботи по запобіганню та виявленню корупції,  по забезпеченню детального вивчення та  дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції», 14 червня пройшов відповідний семінар для співробітників. 

Тема - обмеження спільної роботи близьких осіб.

Семінар для працівників філії провела  начальник  Гребінківського відділення Лубенського бюро правової допомоги Юлія Маковська. Вона розповіла зокрема, хто підпадає під визначення «близькі особи».

Доповідач також повідомила, які заходи та в які терміни необхідно провести для усунення обставин,  що порушують вимоги частини першої  статті 27 Закону України «Про запобігання корупції». 

Статтею 27 Закону України «Про запобігання корупції»  визначено, що державні службовці не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близькими їм особами.

Близькі особи – члени сім’ї особи, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.

Пряме підпорядкування – відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням.

Не допускається призначення особи, яка буде прямо підпорядкована близькій особі або якій будуть прямо підпорядковані близькі особи.

У ході семінару надавалися вичерпні відповіді на запитання, які виникли у присутніх.