На виконання рекомендацій Державної служби зайнятості з метою запобігання корупційним правопорушенням в обласній службі зайнятості в січні 2016 року на зборах працівників прийнято антикорупційну програму, взято додаткові зобов’язання безумовного дотримування вимог чинного антикорупційного законодавства.

Згідно Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції” до 1 квітня 2016 року 598 декларантами обласної служби зайнятості подано до Державної фіскальної служби України декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік. В квітні на сайті обласного центру зайнятості оприлюднено декларацію директора обласного центру зайнятості. Крім цього, на протязі 2016 року до Державної фіскальної служби України декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік подали також 42 прийняті працівники. В цей же період декларації за раніше не охоплений період подали 54 звільнені декларанти.

В 2016 році здійснювались також інші заходи з питань запобігання правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Так, врегульовано 35 випадків потенційних конфліктів інтересів у керівників структурних підрозділів обласного та базових центрів зайнятості. В центрах зайнятості області проведено 290 нарад та семінарів антикорупційної проблематики. В звітний період проведено співбесіди з питань забезпечення вимог антикорупційного законодавства з усіма працівниками обласної служби зайнятості при їх прийнятті та звільненні. З метою усунення корупційних ризиків в 2016 році проаналізовано та погоджено 139 наказів з кадрових питань, а також всі накази з основної діяльності.

На сайті Полтавського обласного центру зайнятості в підрубриці «Запобігання проявам корупції» опубліковано 11 статей з різних питань антикорупційної проблематики.

Для організації роботи стосовно запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням обласним центром в 2016 році підготовлено та направлено до базових центрів зайнятості 7 тематичних листів та орієнтувань, проведено 7 селекторних нарад.

В результаті здійснених заходів, кримінальних корупційних злочинів, адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, працівниками обласної служби зайнятості у 2016 році не допущено.

Разом з тим, при поданні декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік, окремі працівники допустили розбіжності в даних. Встановлені порушення врегульовано згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», всіма декларантами подано уточнені декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.