У рамках виконання Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік проводиться національна інформаційно-роз’яснювальна кампанія про переваги задекларованої праці та ризики незадекларованої праці для працівників та роботодавців. Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику.

З 01.07.2021 стартувала інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності, які мають ризики використання не задекларованої праці та відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками після проведених інформаційних заходів.

14 липня 2021 року під головуванням першого заступника голови Лубенської районної державної адміністрації Євгена Сірченка відбулося засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Основним напрямком роботи  робочої групи є здійснення заходів щодо виведення заробітної плати та зайнятості населення з «тіньового» сектора економіки та їх легалізації. 

За підсумками наради  узгоджено механізм роботи для реалізації спільних заходів з іншими державними органами, та роботодавцями, спрямованих на стимулювання роботодавців та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.