Серед показників, які характеризують рівень соціальних досягнень країни, важливе значення має тривалість робочого часу і часу відпочинку, тривалість щорічних відпусток тощо.

У приміщенні Решетилівської філії Полтавського обласного центру зайнятості, спільно з Управлінням Держпраці в Полтавській області, за участі начальника відділу сім’ї, соціального захисту та охорони здоров’я виконавчого комітету Решетилівської міської ради Дмитра Момота проведений спільний семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці на тему “Поняття і правові нормативи робочого часу і часу відпочинку”.

Розпочала зустріч  заступник начальника відділу організації працевлаштування населення філії Оксана Гудзенко, яка  розповіла про сучасний стан ринку праці.

Дмитро Момот наголосив присутнім, що робочий час — це встановлений законодавством відрізок календарного часу, протягом якого працівник відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку,графіку роботи або умов трудового договору повинен виконувати свої трудові обов'язки.

Тривалість робочого часу визначається з таким розрахунком, щоб праця давала можливість розвивати продуктивні сили та необхідний час для відпочинку з метою відновлення сил і енергії. Тому велике значення має саме правове регулювання робочого часу та часу відпочинку. За допомогою норм трудового права держава вимагає від працівників найбільш ефективно використовувати робочий час, забороняє їм ухилятися від своїх безпосередніх занять, не дозволяє надурочну роботу.

У ході семінару Дмитро Момот відповів на ряд актуальних питань.