Законодавці  України багато роблять для приведення національного антикорупційного законодавства до міжнародних стандартів.

На сьогодні, відповідно до норм чинного законодавства, визначення «неправомірна вигода» охоплює не лише матеріальні предмети, а й немайнові вигоди. Так, вона включає в себе грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які пропонують, обіцяють, надають чи одержують без законних на те підстав суб’єкти відповідальності.

Отже, кримінальну відповідальність встановлено навіть за прийняття пропозиції чи обіцянки надання неправомірної вигоди.

Кожен громадянин повинен пам’ятати, що за пропозицію службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду за вчинення або не вчинення нею тої чи іншої дії в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища- встановлюється покарання у вигляді штрафу від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк від 2 до 4 років, або позбавлення волі на той самий строк (ч.1 ст. 369 КК ).

Тому, посадовим особам районної філії центру зайнятості необхідно діяти згідно з вимогами чинного законодавства не лише тоді, коли можуть відверто схиляти до отримання неправомірної вигоди, а навіть тоді, коли лише обіцяють її надати!

Необхідно стати прикладом нетерпимості до проявів корупції. Своєю поведінкою давати відвідувачам і оточуючим зрозуміти, що не тільки не будете самі брати участь у корупційних діяннях, але й не приховуватиме таких діянь серед працівників різних органів і установ, куди звертаєтесь за тією чи іншою послугою.

Важливо утримуватись від непотрібних спокус і сумнівних дій, адже боротися з корупцією потрібно починати із себе.

Про зазначені питання йшлося на черговому тематичному занятті у Котелевській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості, яке відбулося 30 січня 2020 року. Навчання провела директор районної філії  Світлана Коваленко.  На занятті були присутні всі працівники установи.