Для забезпечення безумовного дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» та з метою мінімізації корупційних ризиків у Лубенській філії Полтавського обласного центру зайнятості 19 січня  2024 року було проведено семінар на тему  «Неправомірна вигода, як складовий елемент корупції».

        Провідним юрисконсультом Інною Горобець  було надано пояснення терміну «неправомірна вигода»  відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та яка відповідальність передбачена відповідно до ч. 1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції».

       Фахівцем надано роз’яснення, що ст. 368 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища та встановлено можливі санкції у вигляді штрафу, арешту, позбавлення волі, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскації майна.

       На семінарі доповідачем було наведено приклади типових ситуацій, коли за вчинення дій чи прийняття рішень настає той чи інший вид відповідальності.

        Також було звернено увагу, що у кримінальному законодавстві мінімального розміру неправомірної вигоди не встановлено.

        В ході семінару було надано вичерпні відповіді на питання, які виникли в працівників Філії.