З метою запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням, у Миргородській міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості 11 лютого 2022 року проведено заняття із фахівцями філії на тему «Неправомірна вигода».

Під час навчання слухачам роз’яснені юридичні поняття «неправомірна вигода», «корупція».

Так, статтею 22 Закону України «Про запобігання корупції» особам, уповноваженим на виконання функцій держави, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

На семінарі наголошувалося, що  фахівці зобов’язані: 

  1. Забезпечити дотримання вимог законодавства щодо етичних норм поведінки;
  2. Забезпечити нерозголошення чи якого використання в інший спосіб конфіденційної інформації, що стала відома фахівцям у зв’язку з виконанням своїх службових повноважень та професійних обов’язків;
  3. Не допускати  корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупцією, відповідно до вимог законодавства України.    

Учасникам навчання  доведено, що за порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» передбачена адміністративна , цивільно – правова та дисциплінарна відповідальність, а в деяких випадках і кримінальна відповідальність.