Сьогодні все більше громадян цікавляться питання - що ж являє собою страховий стаж для обліку трудової діяльності для майбутньої пенсії, яким чином він обраховується, які періоди зараховуються до страхового стажу та як це перевірити. Про це в службі зайнятості інформують безробітних громадян. 

Для того, щоб підвищити рівень правової поінформованості громадян 17 червня Диканська районна філія Полтавського обласного центру зайнятості  спільно з фахівчинею правової допомоги Диканщини Полтавського місцевого центру з надання БВПД Людмилою Маценко провела для безробітних вебінар на тему "Страховий стаж. Порядок набуття та зарахування".

Під час заходу Людмила Олександрівна поінформувала слухачів про те, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно ж до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» мінімальний внесок становить 22 відсотки від мінімальної заробітної плати, тобто станом на сьогодні це 1320 гривень.

«Перевірити свій страховий стаж можна трьома шляхами: 1) скористатись порталом електронних послуг Пенсійного фонду України; 2) завантажити додаток «Пенсійний фонд»; 3) звернутись особисто до територіального відділення Пенсійного фонду України» - зазначила  фахівчиня бюро.

Після завершення вебінару всі бажаючі мали можливість отримати консультації та роз’яснення з правових питань в рамках роботи #консультаційного_пункту доступу до безоплатної правової допомоги.

Також учасники вебінару були ознайомлені з актуальними вакансіями Диканської громади та можливістю активно користуватися електронним кабінетом шукача роботи.