Спрямованість на трудову та соціальну адаптацію учасників антитерористичної операції, її ефективність та результативність на сьогодні стали одним з головних завдань в роботі Полтавської обласної служби зайнятості.

Завдяки ініціативі Полтавського обласного центру зайнятості та органів соціального захисту населення в області розширений комплекс активних програм підтримки зайнятості цієї категорії населення. Здійснюється це через надання суб’єктам господарювання безповоротної фінансової допомоги з обласного бюджету на працевлаштування строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості учасників бойових дій, які брали участь в АТО, операції об’єднаних сил.

Рішенням двадцять шостої сесії обласної ради сьомого скликання від 19 липня 2019 року №1103 для цього передбачено 1 мільйон гривень.
Для більшої поінформованості громадян у Полтавській міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості започатковано низку профінформаційних семінарів для військовослужбовців та учасників АТО стосовно порядку надання фінансової допомоги, особливостей використання коштів, можливостей учасників АТО щодо участі в даній програмі.

Нещодавно такий семінар провели для 15 учасників АТО.
Найбільшу увагу акцентували на фінансових аспектах такої допомоги, зокрема безповоротності коштів, на умовах і вимогах до працевлаштування учасників бойових дій, які брали участь в АТО, операції об’єднаних сил, членів їх сімей, а також членів сімей загиблих учасників бойових дій, оформленні пакету документів для подання заявки на отримання допомоги.

Така фінансова допомога може стати реальним підгрунтям для розвитку власного бізнесу, створення робочих місць, розширення виробництва, втілення підприємницьких ідей для суб’єктів господарювання. У разі прийняття на роботу декількох учасників бойових дій загальна сума фіндопомоги збільшується  пропорційною чисельності працевлаштованих. Максимальний розмір допомоги становить 40 тисяч гривень за працевлаштування однієї особи).

Виникла дискусія та обмін думками серед присутніх, що свідчить про зацікавленість громадян і підтримку такої форми сприяння зайнятості. Отримали учасники зустрічі відповідні інформаційні матеріали.