Не кожна мрія здійснюється. Мало просто мріяти, потрібно для цього ще й працювати. Було б добре завчасно зробити правильний вибір і працювати над собою. Одним з важливих складових щастя - є правильний вибір професії. Варто зрозуміти, що вибір професії – це чи не найскладніший, найважливіший і найвідповідальніший крок у житті кожної людини! Від того, ким бути залежить і особисте щастя, і внесок у суспільну справу. Правильно зроблений вибір професії приносить людині задоволення як матеріальне, так і моральне, забезпечує швидке професійне зростання, робить працю радісною і творчою.

Вибір професії – це важливий крок у доросле життя. Робота і все, що з нею пов'язане, займає більшу частину життя людини. Знайти себе в світі професії – означає здобути можливість гідно заробляти, відчувати себе потрібним людям, максимально повно розкрити свої здібності. Саме тому на допомогу молоді у виборі професії приходить служба зайнятості.

Великобагачанський районний центр зайнятості веде постійну та покрокову роботу з профорієнтації серед учнівської молоді. 20 лютого 2018 року з нагоди Дня соціальної справедливості був проведений профорієнтаційний урок “Моя майбутня професія”.

До зустрічі були запрошені гості з різними напрямами діяльності. Адже варто на реальних прикладах показати як людина може себе реалізувати в житті, не дивлячись на різні перепони. Першим виступив майстер на всі руки Сидорук Андрій, житель селища Велика Багачка, який продемонстрував свої вироби з дерева та металу. Вражає! Адже на шляху до цього він вчився і на “менеджера”. Має вищу освіту, проте вона не принесла йому користі, і він почав робити те, що йому подобається. Було насправді видно, що його розповідь про власне заняття іде від душі, і він насправді це любить і живе цим. Такий приклад та досвід доречний для молоді, яка тільки починає своє доросле життя.

Наступним доповідачем був представник Великобагачанського РВК майор Голубенко Іван, який цікаво та змістовно розповів про можливість проходження служби у рядах Збройних сил України, служіння на благо держави та людей. Це достатньо мужня, відповідальна та серйозна робота. І йти до лав Збройних сил України мають вмотивовані люди, адже тут ти не маєш права на сумнів та страх. Там саме чітко пишеться “повинен” та “наказ”. І це робота для морально стійких. Будемо сподіватися, що серед присутніх такі є, і наша держава буде в надійних руках.

Не менш важливим питанням було інформування дітей про актуальні професії сучасного ринку праці, про вимоги, які висуває кожна з них до людини та розповідь про розповсюджені помилки, які виникають при виборі професії. Діти задавали питання та отримували відповіді на них. І, звичайно ж, були запрошені до постійної співпраці у напрямку професійного самовизначення, адже вони мають змогу пройти тестування у приміщенні філії та отримати перші результати щодо правильного напряму у виборі професії. Згоду отримали — чекаємо на учнів вже у філії.

На завершення слід зазначити, якщо кожна молода людина зрозуміє, що її життя залежить від неї самої, якщо при вирішенні питання, куди піти навчатися, вона керуватиметься як об’єктивної інформацією “треба”, так і своїми “хочу” і “можу”, то робота щоденно приноситиме задоволення, дасть можливість реалізувати професійні здібності та буде запорукою успішного життя.